Alexandrova technika - vč. videa

14.05.2011 02:18

Alexandrova technika

V cestě za zdravím člověka se stále více potvrzují slova starého čínského mistra Lao-C': "Zadržte zlo, dokud neexistuje a poruchu, dokud se neprojeví." A právě tato nová metoda je jednou z mnoha možností jak si trvale udržet zdraví. 

  •  

 Metodu léčby vyvinul australský herec Frederic Matthias Alexander, který zjistil, že ztrácí na scéně hlas, a později objevil, že tuto potíž může odstranit zlepšením držení těla. Tento jeho objev se stal základem celé metody pro "přeškolení" pohybů těla a jeho držení. Dnes najdeme Alexanderova výuková střediska a terapeuty-učitele v mnoha částech světa. Výuka probíhá individuálně a učitelé mluví raději o "žácích" než o pacientech.

Správné držení těla posiluje zdraví

Pomocí Alexanderovy metody se můžete naučit správnému držení těla, a tělo je pak schopné fungovat přirozenějším, uvolněnějším a účinnějším způsobem. Má jít o zcela bezpečnou metodu k nastolení harmonického stavu těla i mysli a k odstraněřady zdravotních potíží, sahajících od bolestí zad k bolestem hlavy.
Komu může tato metoda pomoci?

Učitelé tvrdí, že Alexanderova metoda pomáhá lidem každého věku a nejrůznějších postavení a povolání zlepšením zdraví, emoční pohody, duševní svěžesti a odolnosti vůči stresu. Britský spisovatel Aldous Huxley řekl, že tato metoda nejen zlepšila jeho fyzické a duševní zdraví, ale způsobila i "všeobecné zintenzívnění vědomí na všech úrovních. Nizozemský zoolog a etolog profesor Nikolaas Tinbergen, poctěný v roce 1973 Nobelovou cenou za fyziologii a lékařství, řekl při příležitosti jejího převzetí, že Alexanderova metoda přinesla význačné zlepšení v tak rozdílných věcech, jakými jsou vysoký krevní tlak, dýchání, kvalita spánku, celková naladěnost a mentální svěžest... a rovněž v tak jemných dovednostech, jakou je hra na strunný nástroj". Stal se žákem této metody během své práce v Cambridgi. Výsledkem zlepšeného držení těla je, že lidé, jimž výcvik pomohl, se stávají skutečně vyššími, protože stojí rovněji. Výcvik se také používá pro zlepšení výkonu sportovců, tanečníků a veřejných řečníků. Úspěšné působení je udáváno při léčení depresí, vyčerpání, úzkosti, bolestí hlavy, z napětí, vysokého krevního tlaku, dýchacích obtíží, vředů trávicího traktu, syndromu dráždivého trakčníku, zánětu tlustého střeva, revmatoidní artritídy, osteoartritídy, bolesti v dolní části páteře, ishiasu a astmatu.

 

www.youtube.com/watch?v=ENdaR2JKaSE&list=PL60CB5C67C5BE4B91