Proti chřipce a nachlazení

07.05.2011 12:52

 Bylinné tonikum na odstranění horečky 

Dr. Dr. Edward E. Shook

Ingredience 
28,4 g sušených květů bezu

28,4 g sušených listů máty

1 litr destilované vody

Postup 
Do litrového kastrolu nalijte ½ litru destilované vody a nechte vařit. Nad touto vařící destilovanou napařujte na sítu směs bylin asi 10 nebo 15 minut, ale musí být zakryté. Tekutinu pak nalijte do konvice a oslaďte medem. Jakmile totiž bylinky máčíte, ztratí část své síly.  Lehněte si do postele, dobře se přikryjte. Musíte udržovat teplo. Pijte nápoj tak horký, jak to jen snesete.  A zůstaňte v posteli nejméně 12 hodin. Po tu dobu podporujte silné pocení.  
Poznámka : Tento prostředek na pocení  je zcela neškodný a bezpečný. Potit se budete do 20 – 40  minut a někdy i dříve. Klidně spěte a budete pokračovat v pocení po dobu několika hodin.

Druhý den ráno, pokud horečka klesla, umyjte tělo houbou a teplou vodou. Vyměňte si prádlo v posteli. Napijte se ovocné šťávy – nejlépe pomerančové nebo ananasové.  Udržujte se stále v teple den nebo dva. Pokud jedna dávka zcela nezažene nachlazení nebo horečku, opakujte po 24 hodinách znovu. 
Přeloženo z angličtiny

Máta, rozmarýna a černý bez proti chřipce

Tento bylinný přípravek je vhodné pít při nachlazení a prvních příznacích chřipky. 
1 šálek sušených květů černého bezu 
1 šálek irského mechu 
1šálek jalovcových bobulí 
1 šálek máty peprné 
1 šálek banánu 
1 šálek rozmarýny 
med - podle potřeby 
Smíchejte všechny byliny dohromady. Ale dávka je : 1 kávová lžička na 1 šálek vroucí vody, kde bylinky luhujeme 15 minut. Můžete sladit medem. Píjte dvakrát denně.

 

Poznámka o irském mechu: Irský mech patří mezi mořské řasy. Mořské řasy patří k důležité součásti makrobiotické stravy. Jsou cenným zdrojem velkého množství stopových prvků a minerálů, které jsou nezbytné k optimalizaci metabolických procesů v těle. Mořské řasy používané v makrobiotice: Agar-agar, arame, Dulse, Hijiki, Irský mech, Kelp, Kombu, Nori, Wakame,

Přeloženo z angličtiny

 

Yzopový čaj 

Yzopový čaj, pokud se používá pravidelně, pomáhá odstraňovat infekci. 

Přidá několik lžiček nasekaných listů yzopu na 2 šálky vroucí vody. Vylouhujte 15 minut. Pak osladit medem. Pijte denně několik šálků tohoto čaje, pokud bojujete proti nachlazení nebo infekci. Nebo jako preventivní opatření. 
Rada:
Pro každou dávku si připravujte nový čaj. Popíjejte pomalu, nikdy nehltejte. Šplouchejte tekutinu v ústech, pak polkněte. To pomáhá, aby se čaj dostal do styku s enzymy ve slinách. Rychle tak asimilují byliny do krevního oběhu. 
Přeloženo z angličtiny

 

Psyllium proti chřipce
Tento  prostředek je užitečný proti chřipce, stejně jako proti bolesti zad a bolesti hlavy. 

1 polévková lžíce - boneset 
1 polévková lžíce – šišáku vroubkovaného 
1 polévková lžíce - bílý řebříček 
1 čajová lžička - psyllium 
Med nebo kukuřičný sirup 
Destilovaná voda 

Dejte 1 lžíce bílého každého řebříčku, boneset a šišáku vroubkovaného do litru vody. Vaříme po dobu 30 minut. Přidejte 1 lžíci této kapaliny a 1 lžičku psyllia na jeden šálek vroucí vody. Osladit kukuřičným sirupem. Pijte každých 30 minut. 

Tento prostředek je užitečný pro chřipku, stejně jako pro bolesti zad a bolesti hlavy.

Boneset - eupatorium perfoliatum - Zmírňuje příznaky chřipky, vyvolává pocení, zmírňuje artritidu, zmírňuje zácpu, počítá se mezi diuretika a povzbuzuje chuť k jídlu. Boneset byl používán před aspirinem ke zmírnění kašle, nachlazení, chřipce a při onemocnění horních cest dýchacích  - kapky  boneset - uvolňují hlen a zvyšuje pocení a snižuje horečky. Odkazuji Vás na webové stránkyhttps://www.starlife.cz/int/products/product_detail.asp?lng=cz&ID=2738,kde se o léku, který obsahuje boneset, dočtete více.