Uklidnění žaludku

22.02.2013 16:20

 

 

Bylinkový likér na uklidnění žaludku

Ke dvěma dílům nadrobno nasekané natě třezalky přidáme po jednom dílu natě meduňky a pelyňku. Zalijeme bílým alkoholem, aby drogu značně překrýval. Za občasného protřesení necháme 7-8 dní macerovat. Přidáme med v množství asi 1/2 kilogramu na litr alkoholu, mírně ohřejeme, promícháme a necháme stát. Bylinky ponecháme ve sklenici, přes sítko scedíme lžičku likéru, rozmícháme s troškou vody a jednou denně pijeme nalačno.

 

Čajová směs proti žaludečním křečím

Smícháme stejné díly kořene devětsilu, natě heřmánku a máty. Dvě lžíce směsi dáme do 1/2 1 vody a pomalu ohříváme až k varu, potom přikryjeme a necháme vychladnout. Scedíme a přidáme lžičku vlaštovičníkové tinktury. Pijeme po částech v průběhu 2-3 hodin. Tento čaj pomáhá také při onemocněních jater a při žaludečních potížích žen souvisejících s počátkem těhotenství.

 

 

Další recept čaje proti křečím

Tento univerzální čaj pomáhá při všech křečovitých bolestech. Skládá se ze stejných dílů natě bazalky, mochny vzpřímené, máry, meduňky, routy a řebříčku. Do hotového čaje přidáme po lžičce tinktury z prhy chlumní a kozlíku lékařského.

 

Čaj na zlepšení látkové výměny

Ke třem dílům kořene pýru přidáme jeden díl kořene lékořice. Dvě lžíce kořenové směsi necháme přes noc vyluhovat v 1/2 1 vody, ráno uvedeme do varu a necháme přikryté vychladnout. Pijeme nalačno 2-3krát denně. Tento čaj čistí vnitřní orgány, uvolňuje všechny druhy kamenů a posiluje.

 

Další recept

K přípravě čaje použijeme 1 lžíci sušené natě rozrazilu a 1 sáček porcovaného zeleného čaje. Můžeme jej ochutit lžičkou cukru a troškou citronu. Tento čaj zlepšuje trávení, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a prospívá celému organismu.