Také jsou dobré maliníky a ostružiníky

Z listů maliníku a ostružiníku dělám výborné čaje, do kterých přidávám plody: například sušené šípky, také sušené bezinky a samozřejmě i sušené plody černého rybízu. Stačí jen 15 minut louhovat a máte vitamínový čaj. Na zahradě mám také arónii, je o ni zájem z řad ptactva. Ale ptákům já přeji. Celé léto mne obšťastňují svým zpěvem, tak co bych jim nedopřála  tu hostinu plnou vitamínů. Také jim nechávám v korunách ovocných stromů plody na zobání  a v zimě jim sypu do krmítek. Samozřejmě, že mají rádi i rybíz. Stejně jako já. Naučila jsem se dělat rybízové koláče na několik způsobů a marmelády, které nepřežijí zimu. Dočetla jsem se, že marmelády si uchovávají nejen zásobárnu vitamínů, ale také jsou plné vlákniny. Dát si k snídani chleba s čerstvým máslem a marmeládou je lepší, než se cpát jinými věcmi. Rozhodně je to méně kalorické a člověk by neměl ráno běhat s prázdným žaludkem.

Zahrada není jen práce

A proto by si člověk měl, podle svých sil a možností udělat pěkná zákoutí z kvetoucích keřů, na které usedají barevní motýli a nebo se v nich schovávají ptáci. Také pěstování nenáročných květin udělá radost, když si můžete v neděli dát do vázy pěknou kytičku a postavit ji na stůl. A rodina, pokud není zvlášť toulavá, si může sednout v klidu do zahradního posezení a relaxovat.

Zásadně negrilujeme ...

Myslím si, že to není zase tak zdravé a grilovací koření, které se prodává, je hodně přichucené. Přijdu vhod vždycky s pečeným masem s bylinkami anebo sekanou, do které dávám tři druhy masa, jemně ji ochutím česnekem a kořením, žádné těžké jídlo. Z domácích sirupů pak míchám limonády, do kterých vložím lísteček máty nebo šalvěje. Ty vzácné chvíle, kdy jsme spolu, se snažím oslavit malou hostinou a také klidem, který si všichni zasloužíme. A hlavně, vlastním ozdravováním.

Domácí výrobky

Když jsem už mluvila o černém rybízu, napíši vám nyní recept, který jistě vzbudí pozornost. Já sice alkohol vůbec nepiji, ale přesto, když mám čas, vyrobím likér pro ty, které mu holdují a někdy k nám zavítají na návštěvu. A letos se chystám na likér z černého rybízu.

Kilo a půl plodů černého rybízu rozmačkám a dám na něho 1/2 dkg skořice, 3 hřebíčky. Připravím si 1 1/2 litru lihu, do něho vložím rozmačkaný rybíz z kořením, zazátkuji a nechám stát na slunci až do října. Denně protřepávám, na to se nesmí zapomínat. Potom ten výrobek přeliji přes plátno. A postupuji dál: Nechám svařit 1 kg cukru do půl litru vody. Po tom co zchladne, přimíchám do něho šťávu a naplním do čistých lahví. Můj dědeček přidával půl kila malin s jedním kilem rybízu, ale z toho se člověk pěkně zkouluje. Takže pozor. Domácí kořalky jsou vynikající, ale zrádné.

 

A pro letošní rok jsem se rozhodla, i v těchto tak strašně mrazivých dnech, že se budu zahradě věnovat. Nejenže je to úžasný relax, nejenže je to něco, co člověk může udělat pro rodinu, ale také je to sbližování s přírodou, a to mám opravdu moc chybí. Už aby bylo jaro!

Pokračování